Если понравилась эта страница - нажмите кнопку социальной сети, где Вы зарегистрированы, этим очень поможете проекту.

Про затвердження тарифів на водопостачання

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Повідомлення про оприлюднення ПРОЕКТУ регуляторного акту:

« Про затвердження тарифів на водопостачання та вивіз твердих побутових відходів на території Старокозацької сільської ради»

Проект регуляторного акту передбачає зміну тарифів на послуги водопостачання та вивіз твердих побутових відходів. Для розгляду та прийняття відповідного регуляторного акту просимо споживачів даних послуг взяти активну участь у процесі обговорення проекту рішення «Про затвердження тарифів на водопостачання та вивіз твердих побутових відходів на території Старокозацької сільської ради».
Проект рішення та відповідний аналіз регуляторного впливу до проекту розміщено в мережі «Інтернет» (сайт
- starokozache.odessa.ua).

Зауваження та пропозиції просимо надавати в письмовій формі протягом місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу за адресою: с.Старокозаче, вул. Горького, 34, сільська рада.

 

ПРОЕКТ

рішення сільської ради

«Про затвердження тарифів на водопостачання та вивіз твердих побутових відходів на території Старокозацької сільської ради»

 

Керуючись статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, згідно Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Закону України «Про публічну інформацію», Постанови Кабінету Міністрів №869 від 01.06.2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» розглянувши матеріали, підготовлені КП «Старокозацький сількомунгосп» та розрахунки тарифів на послуги водопостачання та вивіз твердих побутових відходів для бюджетних установ, населення та інших споживачів, Старокозацька сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити тарифи на послуги водопостачання та вивіз твердих побутових відходів (згідно додатку).

Сільський голова                                                                                     В.В.Бойко

 

                                                                                                       Додаток до рішення                                               

ТАРИФИ

на послуги водопостачання та вивіз твердих побутових відходів на території Старокозацької сільської ради

Споживачі послуг

Послуги

Одиниця вимірювання

Тариф (грн.)

Населення

водопостачання

1м3

13,50

Бюджетні установи

водопостачання

1 м3

16,00

Інші споживачі

водопостачання

1м3

18,00

Населення

вивіз твердих побутових відходів

Для 1 особи

12,00

Бюджетні установи

вивіз твердих побутових відходів

1 м3

101,84

Інші споживачі

вивіз твердих побутових відходів

1м3

117,21

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення сільської ради

«Про затвердження тарифів на водопостачання та вивіз твердих побутових відходів на території Старокозацької сільської ради»

 1.Визначення та аналіз проблеми

У селі Старокозаче в сфері надання комунальних послуг з централізованого водопостачання та вивезення твердих побутових відходів виробником  послуг є комунальне підприємство «Старокозацький сількомунгосп».

Утримання водозабірних  свердловин, каналізаційних споруд, водопровідних та каналізаційних мережта виробництво комунальних послуг відбувається за рахунок коштів сплачених споживачами послуг. На даний момент при наданні послуг по централізованому водопостачанню, вивозу твердих побутових відходів склалася ситуація, що діючі тарифи на відповідні послуги не відповідають рівню фактичних витрат на виробництво послуг. Цей факт ставить під загрозу надання послуг на належному рівні.

Діючі в селі тарифи на послуги водопостачання востаннє переглядались 08.11.2011 року, а на вивіз твердих побутових відходів - у 03.08.2012 році. Необхідність перегляду тарифів викликаний збитковістю цих послуг. Збитки підприємства за 8 місяців 2014 року становили 56,3 тис.грн. Діяльність КП є збитковою, в тому числі, через введення в дію змін до Податкового кодексу України, згідно якого податок на використання надр виріс у 6,6 рази ( з 1424,00 грн. до 9292,00 грн). Ситуація , яка існує на підприємстві щодо тарифів з водовідведення та вивіз твердих побутових відходів вимагає приведення діючих тарифів у відповідність з реальними витратами на їх виробництво. За час їх дії змінилось:

- розмір тарифу на електроенергію з 1,02 грн. за 1кВт/год. до 1,56 грн.за 1 кВт/год.

- вартість дизельного пального з 9,50 грн. за 1 літр до 16,30 грн. за 1 літр.

На підвищення собівартості має значний вплив різке зростання цін на паливно-мастильні матеріали , запасні частини , матеріали , обладнання та різке зменшення обсягів споживання зазначених послуг. Все це створює кризову фінансову ситуацію і неспроможність в існуючих умовах надавати своєчасно та якісно послуги з водопостачання, водовідведення та вивіз твердих побутових відходів. Така ситуація ставить під загрозу стабільність забезпечення населення та соціальної сфери послугами з водопостачання та вивіз твердих побутових відходів.

  1. 2.     Цілі регулювання.

 

           Прийняття даного рішення має на меті привести тарифи на послуги водопостачання, вивіз твердих побутових відходів, що надаються КП «Старокозацький сількомунгосп» до рівня, що забезпечує:

  • створення умов для якісного та безперебійного надання послуг водопостачання, вивіз твердих побутових відходів ;
  • забезпечення беззбиткової діяльності КП «Старокозацький сількомунгосп» шляхом встановлення тарифів на послуги водопостачання та вивіз твердих побутових відходів до рівня економічного обґрунтованих витрат;
  • інформаційне забезпечення усіх груп, кого стосується прийняття даного рішення.

 

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей

 

         Досягнення вирішення проблеми можливо шляхом:

-         збереження існуючого стану, тобто без зміни діючих тарифів. Дана альтернатива є неприйнятною оскільки ситуація, що склалася потребує негайного вирішення. В іншому випадку – може виникнути ймовірність порушення режиму надання послуг;  

-         затвердити тарифи на послуги нижчими від економічно обґрунтованого розміру та передбачити в місцевому бюджеті видатки на відшкодування різниці між затвердженими та економічно обґрунтованими розмірами тарифів. Дана альтернатива не є оптимальною, оскільки у місцевому бюджеті не передбачено кошти на покриття даних витрат;

-         встановлення економічно обґрунтованих тарифів, які пропонуються до розгляду. Дана альтернатива є оптимальною.

            Аналіз вищевказаних альтернатив показує, що вирішення проблеми можливе лише в разі   встановлення вартості послуг з водопостачання, вивіз твердих побутових відходів на запропоновану економічно обґрунтованому рівні.

 

4. Механізм та заходи, які пропонуються застосовувати для розв’язання проблеми

 

         Встановлення тарифів   на послуги водопостачання, водовідведення та вивіз твердих побутових відходів з метою забезпечення відшкодування економічно обґрунтованих витрат на постачання питної води, вивіз твердих побутових відходів.

            Даним регулярним актом забезпечуються збалансованість інтересів   споживачів послуг та КП «Старокозацький сількомунгосп»:

-         споживачам забезпечується: 1) прозорість та доступність структури плати за послуги водопостачання, водовідведення та вивіз твердих побутових відходів; 2) отримання послуг водопостачання, вивіз твердих побутових відходів на належному рівні

-         КП «Старокозацький сількомунгосп» забезпечується повне відшкодування вартості послуг ;

-         створюються умови стабільної роботи КП «Старокозацький сількомунгосп ».

 

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

 

         Дане рішення передбачає встановлення економічно обґрунтованих   тарифів на послуги водопостачання, вивіз твердих побутових відходів, що позитивно вплине на фінансові результати роботи підприємства та підвищить якість надання послуг.

            Основним ризиком, який може негативно вплинути на дію цього регуляторного акта є подальше підвищення цін на паливо-мастильні матеріали, електроенергію, підвищення мінімального рівня заробітної плати, податків та інших витрат.

 

6. Визначення очікувальних результатів від прийняття регуляторного акта

            Регулювання впливу на кожну з трьох базових сфер:

-         інтереси споживачів послуг з водопостачання, вивіз твердих побутових відходів;

-         інтереси органу місцевого самоврядування ;

-         інтереси суб’єкта господарювання.

Акт приймається на необмежений строк і буде переглянутий у разі потреби.  

  

     В результаті проведення як базового, так і повторного дослідження, будуть досліджуватись і вивчатись такі показники:

1. Показники якості надання послуг.

2. Показники прибутковості та збитковості підприємства.

3. Рівень відшкодування встановленими тарифами для населення витрат на послуги водопостачання

4. Показники вивчення громадської думки щодо стану водопостачання та вивозу твердих побутових відходів на території ради.

 

9. Відстеження результатів регуляторного акта

             Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися виконавчим комітетом сільської ради . Базове відстеження проводиться на етапі його підготовки. Повторне відстеження проводиться через два місяця з дня набрання чинності.

Секретар сільської ради                                                   Тупиця Н.М.

Добавить комментарий

Главное: сначала идут последние сообщения!!!
Раздел комментариев. Просто нажимаете мышкой на окошко ввода комментария, появляется курсор (это такая мигающая палочка) и излагаете свои мысли. Вверху окошка смайлики, их можно вставить в текст, чем подчеркнуть интонацию написанного. Нажимаете "Отправить" - Ваш комментарий появляется чуть выше, в списке комментариев. Поверьте, нам действительно важно Ваше мнение. Просьба только быть корректным. Опять плюсик, если Вы зарегистрированный пользователь: чуть выше окошка ввода комментария будет надпись "Подписаться на уведомления о новых комментариях". Если нажать её, то на Вашу электронную почту будут приходить письма в случае появления новых комментариев на этой странице. То есть Вы сразу узнаете, что Вам кто-то ответил.

Additional information